ATRAKCJE

Lista wybranych atrakcji w okolicy:

 

1. Święty Krzyż

Najstarsze polskie sankturarium znajduje się w Górach Świętokrzyskich. W 1306 r. klasztor otrzymał od księcia Władysława Łokietka staurotekę z pięcioma cząstkami Drzewa Krzyża Świętego.

W sankturarium obchodzone są co roku odpusty:

  • pierwsza niedziela lipca odpust Najdroższej Krwi Pana Jezusa,
  • 14 września odpust Podwyższenia Krzyża Świętego.

www

 

2. Park Rozrywki i Miniatur w Krajnie

Park Miniatur skupia najbardziej znane budowle świata, wykonane w skali 1:25 oraz Watykańską Bazylikę Świętego Piotra w skali 1:13 i plac św. Piotra. Inne przykładowe budowle: World Trade Center, Koloseum, Piramida Cheopsa, wodospad Niagara, dymiący wulkan Etna, Stata Wolności.

www

 

3. Rezerwat przyrody Kadzielnia w Kielcach

Położony nieopodal centrum Kielc Rezerwat przyrody Kadzielnia to zbiór licznych zjawisk tektonicznych, mineralizacyjnych i różnych form krasowych. Znajduje się tutaj aż 26 grot i jaskiń, z których najdłuższa, Jaskinia Szczelina, liczy 140 m długości. Występują tutaj liczne skamieniałości m.in.koralowców i trylobitów. Jednymi z najcenniejszych znalezisk są ryby pancerne.

www

 

4. Park Etnograficzny w Tokarni

Otwarty w 1977 r. Park Etnograficzny w Tokarni skupia na 65ha 38 obiektów, które odzwierciedlają układ przestrzenny wsi.

Wizyta w Parku pozwala „cofnąć się w czasie”. Wewnątrz chałup można poznać warsztaty pracy stolarzy, gonciarzy i innych rzemieślników. Wśród obiektów należy również wymienić szkoły, sklepy, zabudowania dworsko-folwarczne, kościół i kapliczki oraz kuźnie i wiatraki.

www

 

5. Dąb „Bartek” w Zagnańsku

Rosnący na terenie nadleśnictwa Zagnańsk Dąb Bartek należy do najstarszych drzew w kraju, od 1954 r. to pomnik przyrody.
Drzewo ma 28,5 m wysokości, a obwód jego pnia wynosi 9,85 m. Jego wiek wg szacunku Cezarego Pacyniaka z publikacji z 1992 r. „Najstarsze drzewa w Polsce” wynosi aktualnie 677 lat.

 

6. Jaskinia „Raj”

To zaskakujące, że to piękne miejsce zostało odkryte dopiero w 1964 r. Budząca zachwyt, bardzo dobrze zachowana, bogata szata naciekowa Jaskini „Raj” jest udostępniana do zwiedzania dla turystów przez cały rok, poza grudniem. Długość trasy wynosi 180 m.

www

 

7. Kręgielnia w Galerii Echo

Kręgielnia MK Bowling oferuje 12 torów do gry w kręgle oraz profesjonalne stoły bilardowe.

Doskonała lokalizacja kręgielni względem Hotelu Echo (kilka minut jazdy samochodem) oraz godziny otwarcia (10-02, a w piątki w soboty 10-04) sprawiają, że jest to atrakcyjne miejsce dla naszych gości hotelowych, którzy chcą dobrej zabawy

www

 

8. Kina w Galeriach: Echo i Korona

Kino Helios w Galerii Echo to 7 klimatyzowanych sal, zaś Multikino w Galerii Korona to 9 klimatyzowanych sal. Nasi goście mają pewność, że nie ominie ich żadna premiera kinowa!

Kino Helios w Galerii Echo: www
Multikino w Galerii Korona: www

 

9. Bałtów

W odległości 70 km od Hotelu Echo znajduje się pełen atrakcji Bałtów. Turystów przyciąga m.in. Jurapark, w którym znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń w skali 1:1.
Zwierzyniec Bałtowski liczy ponad 40ha, zamieszkany jest przez wiele gatunków egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwierzyniec Bałtowski zajmuje się ponadto hodowlą i ochroną żubra.

Ponadto w Bałtowie turyści chętnie odwiedzają:
– prehistoryczne oceanarium,
– kino emocji Cinema 5D,
– park rozrywki,
– spływy tratwami,
– stary młyn

Zimą na turystów czeka Stacja narciarska Szwajcaria Bałtowska, oferująca:
– 4-osobową kolej krzesełkową,
– 2 wyciągi orczykowe
– wypożyczalnię sprzętu narciarskiego,
– szkółkę narciarską.

www